wtorek, 6 listopada 2018

Puścić cugle..

Udostępnij ten wpis:

Pogadałam sobie ostatnio ze sobą i zawarłyśmy umowę.Doszłam do wniosku,że idealnym rozwiązaniem obecnej sytuacji będzie akceptacja tego, czego zmienić nie mogę.
Odpuściłam sobie pewne sprawy, które zatruwały mnie do imentu.
To niesamowite jak głowa działa na ciało i odwrotnie.
Od kilku dni nic mnie nie bolało, nie miałam ściśniętej klatki piersiowej.
Porobiłam jesienne porządki w głowie i pozwoliłam sobie na bycie nieidealną, nie do końca wzorowo przygotowaną ale spokojniejszą.
Weekend zapowiada się cudownie!Jedziemy do domku w górach.Wzięłam nawet urlop na piątek, więc jedziemy już przed południem.
Tylko spokój może mnie uratować:)

DESIDERATA
    Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy. Tak dalece jak to możliwe nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi. Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść. Jeśli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie.

     Ciesz się zarówno swymi osiągnięciami jak i planami. Wykonuj z sercem swą pracę, jakakolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu. Zachowaj ostrożność w swych przedsięwzięciach - świat bowiem pełen jest oszustwa. Lecz niech ci to nie przesłania prawdziwej cnoty, wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu.

     Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć: nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej oschłości i rozczarowań jest ona wieczna jak trawa. Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości. Rozwijaj siłę ducha by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności.

     Jesteś dzieckiem wszechświata, nie mniej niż gwiazdy i drzewa, masz prawo być tutaj i czy jest to dla ciebie jasne czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki jaki być powinien.

     Tak więc bądź w pokoju z Bogiem, cokolwiek myślisz i czymkolwiek się zajmujesz i jakiekolwiek są twe pragnienia: w zgiełku ulicznym, zamęcie życia, zachowaj pokój ze swą duszą. Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle jeszcze ten świat jest piękny. Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.

Ciągle aktualne...Pozdrawiam Tangerina;)

4 komentarze:

 1. Podobny niepokój ostatnio mnie ogarnął. Czuję się jak koń podczas wyścigu, w którym wcale nie chce brać udziału. Ciągła pogoń (tylko za czym?), ciągła syzyfowa praca... Ciekawe, skąd nadejdzie ukojenie? Piękna Desiderata. Wraz z jesiennym wiatrem przesyłam pozdrowienia z Ostrowa do Wrocławia. K.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciezkie czasy nastaly dla oświaty.Czarna maluje sie przyszlosc.
   Ty pewnie masz wiecej papierowej roboty. Dziękuję za pozdrowienia!! Sciskam i przesylam pozytywne wibracje😘Wroclaw pozdrawia Ostrow!

   Usuń
 2. Nie mam kochana czasu żeby pisać, ale tylko jedna rzeczą chce się podzielić, przeczytaj w wolna sobotę lub niedzielę jedna, tylko jedna książeczkę- Anthony deMello Przebudzenie, nie odkładaj jej po dwóch stronach,zignoruj to, że pisał ja jezuita ( kościół oficjalnie nie zgodził się z jego zdaniem). Ta książka ratuje życie, moje uratowała kiedy praca zasłoniła mi oczy i zaprowadziła nad przepaść 😚

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem czy juz kiedys tego nie czytalam, nawet chyba mam w rodzinnym domu.
  Warto wracac do mądrych słów.
  Dziękuję😘

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz.Na każdy postaram się odpowiedzieć.
Pozdrawiam odwiedzających:):)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia