niedziela, 14 marca 2021

Plan B

Udostępnij ten wpis:Nadal czekamy na decyzję Mbanku ale już mam plan B. Jeśli nie dostaniemy kasy na remont, mam możliwość wzięcia niskooprocentowanej pożyczki w pracy. To chyba byłaby nawet lepsza opcja. Pożyczkę spłacam 7 lat. Niepokoi mnie jednak sytuacja, w której np. zmieniam szkołę. W regulaminie jest napisane, że  powinnam spłacić pożyczkę lub napisać wniosek o przeniesienie do innego zakładu pracy.
Niby jest furtka, tylko pytanie czy da się to zrobić.

Co do zmiany szkoły to pojawiła się szansa przejścia do szkoły, w której pracuję po południu ale..
Może się okazać, że nie będzie to cały etat oraz że umowa będzie jedynie na rok.
Nie mogę sobie pozwolić na tyle niewiadomych. Opcja fajna. Miałabym tylko 4 klasę i poranną zmianę ale póki co się nie decyduję. Dziś wysłałam 4 podania w sprawie pracy. Większość dyrektorów się zna, więc liczę się z tym, że moja dyrekcja się dowie. 
Ta szkoła daje mi dużą swobodę. Mogę realizować swoje pomysły ale pozostałe warunki  są nie do przyjęcia. Wiem jak funkcjonowałam na drugą zmianę. Byłam ciągle wkurzona, zmęczona i sfrustrowana, a w przyszłym roku raczej wypadnie mi 2 zmiana. Poza tym będzie więcej klas, mniej sal i większy chaos.

Przede mną trudne pół roku. Kupno domu, remont, może zmiana pracy, niepewna sytuacja zawodowa męża. Z jednej strony jestem przerażona ilością zmian, z drugiej bardzo ciekawa jak to będzie.
Kończę czytać Czułą Przewodniczkę De Barbaro. Powinny ją przeczytać wszystkie kobiety, nie tylko te, które czują że coś jest nie tak. Cholernie trudno płynąć pod prąd. Codziennie czuć, że jest się inną, niepasującą do obrazu matki polki - bezdzietną, abstynentką, wegetarianką, niegotującą, niegrzeczną, radosną, egoistką, która wybiera wiochę zamiast życie w bloku. Codziennie jakaś kobieta daje mi odczuć, że jestem dziwna. Tak właśnie kobieta! To kobiety najczęściej oceniają moje życie, nie takie jak być powinno.
Dziękuję za tą książkę bo dzięki niej wiem, że żyję jak chce i nikomu nic do tego. Jestem normalna, mimo tego, że nie jestem piastunką domowego ogniska, że nie robię weków, nie stoję przy garach, nie zmieniam pieluch. Moje życie jest takie jakie wybrałam. Z moimi marzeniami, smutkami i tęsknotami.
Skrojone na wymiar, moje.

Polecam seriale: Allen v. Farrov, Room 2806, Rozpruwacz z Yorkshire, Facet na święta 2 sezon.
Film: Richard Jewell
Pozdrawiam Tangerina;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz.Na każdy postaram się odpowiedzieć.
Pozdrawiam odwiedzających:):)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia