sobota, 20 stycznia 2024

Powroty

Udostępnij ten wpis:
Jesteśmy juz w domu.Na szczęście droga była przejezdna,a pogoda cudowna.
Jednak gdy rano chcieliśmy otworzyc drzwi samochodu spotkała nas niemiła niespodzianka.Samochod był oblany lodowym lukrem.Żadne drzwi nie chciały się otworzyć.Jedynie udało sie otworzyć bagaznik.Nie było innego wyjścia jak przedostać sie do stacyjki przez tył samochodu.Jeszcze czegoś takiego nie widziałam.Miałam jakieś problemy z otwarciem drzwi pasażerów ale nigdy kierowcy.No nic.Jak nie możesz wleźć drzwiami,wlez bagażnikiem;)

Byłam dziś świadkiem bardzo smutnej sytuacji.Gdy już byliśmy prawie pod domem zauważyłam człowieka z zakupami,który co chwilę sie zatrzymywał.Nie wyglądał na starego ale raczej na kogoś po udarze.
Jedna stronę ciała miał niesprawną.
Czekałam na męża w samochodzie z psami i nie wiedziałam co robić.Wiedziałam,że nie mogę ich zostawić samych bo rozniosą auto.
Chyba liczyłam,że ktoś się zatrzyma i mu pomoże.Niestety tak się nie stało.Dawno nie czułam się taka bezsilna.Poprosilam męża gdy wrócił,żeby dogonił człowieka i pomógł mu z zakupami.Pan bardzo chętnie skorzystał z pomocy.Okazuje się,że ma 52 lata i w zeszłym roku przeszedł wylew.
Był sam w domu gdy to się stało i niestety nadal jest sam w wynajmowanym mieszkaniu.Jakoś mnie to strasznie przybiło
Dokładnie o tym pisalam ostatnio.Dziś masz zdrowie i pracę,jutro jesteś inwalidą bez środków do życia,skazanym tylko na siebie.
Jak trudno musi być temu człowiekowi samemu?Zakupy,kąpiel,ubieranie się.Codzie ność musi być dla niego koszmarnie trudna.
Spróbujemy mu jakoś pomóc.Wiemy gdzie mieszkać,więc może chociaż zakupy pomożemy mu ogarnąć.
Najgorsze jest to,że tego pana mijali ludzie i nikt nawet się nie zatrzymał by spytać czy jakoś pomóc.Człowiek był bez czapki, w adidasach.Czy naprawdę nie chcemy widzieć czy nie wiemy jak pomóc?A wystarczy zapytać..

Pozdrawiam Tangerina;)

2 komentarze:

  1. Dziękuję za piękne zdjęcia z wyjazdu i opisy zdarzeń, emocji, uczuć...za pomoc temu Panu w potrzebie... życzę spokoju i wyjaśnienia spraw, które tak bardzo Wam ciążą i odbierają siły🥲 Aneta

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za ciepłe słowa❤️serdeczności!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz.Na każdy postaram się odpowiedzieć.
Pozdrawiam odwiedzających:):)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia